دره شیرز Shirez valley

دره شیرز

دره شیرز

دره شیرز در استان لرستان – شهرستان کوهدشت واقع است . این جاذبه طبیعی در بخش زردلانو در منطقه ای به نام اولادقباد قرار دارد و دارای طبیعتی زیبا و چشمه های جاری با آب فراوان، صخره های تند و تیز و میوه های وحشی فراوان است . محیط توپوگرافیک این ناحیه از کوه های مرتفع و دره های نسبتا عمیق با وضعیت اقلیمی سرد و کوهستانی در فصل پاییز و زمستان و معتدل در فصل تابستان برخوردار است .

دره شیرز Shirez valley

پوشش گیاهی و جنگلی خوبی در این منطقه وجود دارد و طبیعتا از پوشش خوب جانوری نیز برخوردار است. تنگه شیرز را می توان از حیث مورفولوژی و ریخت شناسی از بدایع اقلیم زاگرس به شمار آورد کوه هایی از جتس آهک های حفره دار ، آب زلال و پوشش گیاهی و جنگلی و گیاهی بکر ، طبیعت بسیار زیبا و دل انگیز ، در عین حال اعجاب آوری به این دره تنگ و صخره ای داده است.

فرسایش سنگ ها و کوه ها چهره خاصی به این دره داده که در مجموع آن را به محیطی شگفت انگیز و جذاب تبدیل کرده و توجه همه را به این منطقه معطوف کرده است. طول این تنگه چند کیلومتر است و رود کوچکی از میان آن عبور می کند. رودی با سراب ها و چشمه های زلال که در مسیر خود آبشارهای زیبایی را به وجود آورده می‌رود تا در دهانه ورودی شیرز به رودخانه خروشان سیمره ملحق شود.

رام گوهر فروشگاه گوهر . نگین سنگ قیمتی جواهرات زیورآلات . هخامنشی ژئوتوریسم تور سفر گردشگری 

رام گوهر فروشگاه گوهر . نگین سنگ قیمتی جواهرات زیورآلات . هخامنشی ژئوتوریسم تور سفر گردشگری دره شیرز در استان لرستان – شهرستان کوهدشت واقع است . این جاذبه طبیعی در بخش زردلانو در منطقه ای به نام اولادقباد قرار دارد و دارای طبیعتی زیبا و چشمه های جاری با آب فراوان، صخره های تند و تیز و میوه های وحشی فراوان است . محیط توپوگرافیک این ناحیه از کوه های مرتفع و دره های نسبتا عمیق با وضعیت اقلیمی سرد و کوهستانی در فصل پاییز و زمستان و معتدل در فصل تابستان برخوردار است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *